Singapur, luksusowe miasto przyszłości, stanowi bramę do całej Azji Południowo-Wschodniej. Dla jednych to cel podróży, dla innych baza wypadowa do zwiedzania kolejnych egzotycznych destynacji. Dla tych, którzy planują zatrzymać się tu na dłużej, stworzyłam listę atrakcji, dzięki którym poznacie wielokulturową przeszłość i fascynującą współczesność Miasta Lwa.
W Singapurze spędziłam kilka dni podczas mojej 19-miesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Dziś postanowiłam zebrać wspomnienia i podsunąć Wam kilka inspiracji na zwiedzanie Miasta Lwa. Jest to kraj drogi, dlatego skupiłam się na atrakcjach darmowych, albo takich, za które zdecydowanie warto zapłacić.
Dla mnie Singapur jest fascynujący. Mimo trudnej kolonialnej przeszłości zdobył miano azjatyckiego tygrysa i obecnie jest potęgą gospodarczą. Nazywany jest Miastem Lwa, gdyż w sanskrycie sinha to lew, a pura to miasto. Singapurczycy twierdzą, że sami są jak lwy. Chyba można się z tym zgodzić, jeśli spojrzymy na różne urbanistyczne projekty, których się podejmują – innowacyjne, ambitne, wymagające. Pokazują, że kraj, który powierzchniowo jest bardzo mały, tak naprawdę ma wielkiego ducha.

Co zobaczyć w Singapurze w 2 dni?
Do Singapuru dostaniemy się dzięki bezpośredniemu połączeniu LOT-u z Warszawy. Rejsy na pokładzie Dreamlinera trwają 11 godzin 25 minut i odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty.
Dodatkowo na tym samym bilecie możemy kontynuować podróż do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii. LOT wraz z liniami partnerskimi proponuje pasażerom połączenia z przesiadkami w Singapurze do Auckland, Bangkoku, Denpasar (Bali), Phuket, Jakarty, Kuala Lumpur, Melbourne, Manili, Penang, Ho Chi Minh i Tajpej.
Więcej informacji o cenach i terminach lotów znajdziecie na stronie lot.com.
Spis treści
- Przesiadka w Singapurze – co zobaczyć w kilka godzin?
- Jak dostać się z Changi Airport do centrum Singapuru
- Singapur w 2 dni – co warto zobaczyć?
- Spacer po Singapurze – Chinatown, Little India i inne dzielnice
- Kolonialna zabudowa i Merlion, symbol Singapuru
- Marina Bay i Gardens by the Bay
- Sentosa Island
- Ogrody Botaniczne Singapuru
Przesiadka w Singapurze – co zobaczyć w kilka godzin?
Obecnie Singapur jest w czołówce najbogatszych państw, a lotnisko Changi to jeden z największych hubów (węzłów) przesiadkowych w regionie.
W zależności od czasu, który mamy do dyspozycji, podczas stopoveru możemy albo zostać na lotnisku i cieszyć się atrakcjami, które oferują terminale i nowo otwarty kompleks Jewel, albo wybrać się na zwiedzanie Singapuru. Jest to miasto tak fascynujące i wygodne w poruszaniu się, że naprawdę warto wyjść z lotniska, żeby je zobaczyć.
Jewel Changi Airport
W kwietniu 2019 roku na lotnisku Changi otwarto Jewel Changi Airport, czyli „Klejnot”. Jest to wykonane ze szkła i stali centrum rozrywkowo-handlowe połączone z trzema terminalami lotniska Changi. W neofuturystycznym gmachu umieszczono 40-metrowy wodospad HSBC Rain Vortex, w który wkomponowano linię kolejki lotniskowej. Jest to największy i najwyższy wodospad wewnątrz budynku na świecie. W nocy organizowane są tu przedstawienia światło-dźwięk.


Jewel to idealne miejsce na kilka godzin w Singapurze
HSBC Rain Vortex to nie jedyna atrakcja kompleksu Jewel. Do wodospadu dojdziemy rozległymi ogrodami Shiseido Forest Valley, w których posadzono 3 000 drzew i 60 000 krzewów. Są to jedne z największych ogrodów Azji.
Dodatkowo w Jewel Changi Airport znajduje się Canopy Park. Jego najpopularniejszą częścią jest Canopy Bridge – kładka ze szklaną podłogą zawieszona 23 metry nad ziemią, wśród koron drzew. Co więcej, są tu labirynty z krzewów i luster, zjeżdżalnie, tematyczne ogrody, trampoliny i siatki do spacerów rozciągnięte na 250 metrach.
Poza tym Jewel Changi Airport to ponad 300 sklepów znanych marek i restauracji, hotel kabinowy sieci Yotel (kabiny można zabukować na co najmniej 4 godziny) i inne lotniskowe udogodnienia. Jeśli czekacie tylko kilka godzin na następny lot, to na pewno nie będziecie się tutaj nudzić.
Jewel Changi Airport
godziny otwarcia: cały kompleks jest otwarty 24/7, ale większość sklepów i atrakcji jest czynnych od godz. 10.00 do 22.00
połączenie z terminalami: Jewel jest połączony z halą przylotów Terminala 1; z hali wylotów Terminali 2 i 3 dojdziemy tam w 5-10 minut; z Terminala 4 należy wziąć darmowy transfer na Terminal 2
Darmowe atrakcje: Shiseido Forest Valley i HSBC Rain Vortex
Pozostałe opłaty: do poszczególnych atrakcji Canopy Park obowiązują odrębne opłaty wstępów; przez stronę www (tylko!) można kupić bilety łączone na różne atrakcje – jest to opcja dużo tańsza niż kupowanie oddzielnych biletów na miejscu
Dodatkowe informacje: warto mieć wygodne ubranie i obuwie, żeby swobodnie korzystać z atrakcji; nie można wnosić dużych bagaży – należy zostawić je w przechowalni
Free City Tour z lotniska
Jeśli Wasza przesiadka w Singapurze wynosi od 5,5h do 24h, możecie wziąć udział w darmowej wycieczce po mieście organizowanej przez lotnisko. Objazdówka trwa ok. 2,5-3h, a do wyboru mamy jeden z dwóch programów: Heritage Tour skupia się na wielokulturowości miasta oraz jego kolonialnej przeszłości, a City Sights Tour przedstawia modernistyczny Singapur. Wycieczki organizowane są kilka razy dziennie, a rejestracja zamyka się na godzinę przed wyjazdem.
Jak dostać się z Changi Airport do centrum Singapuru
Jest kilka opcji dojazdu z lotniska Changi Airport do centrum Singapuru. Do dyspozycji mamy kolejkę miejską MRT, kilka linii autobusowych oraz taksówki.
Przejazd taksówką do Marina Bay Sands zajmuje 30 minut i kosztuje ok. 20-40 dolarów singapurskich (S$), do których dodawane są opłaty extra. Ich wysokość zależy od tego, o jakiej porze dnia bierzemy taksówkę.
Z lotniska Changi do Singapuru kursują autobusy kilku linii. Przystanki są przy wszystkich czterech terminalach. Prowadzą do nich znaki „Bus to City”. Autobusem #36 dojedziemy do najważniejszych atrakcji Singapuru: zabytkowych dzielnic Chinatown i Little India, Marina Bay Sands, Sentosa Island i Botanic Gardens. Przejazdy odbywają się od godz. 5.00 rano do północy i zajmują ok. 1-1,5h. Bilety kosztują 1-2S$. Warto mieć dokładnie odliczoną kwotę, ponieważ kierowcy nie wydają reszty.
Ostatnią opcją jest przejazd kolejką miejską MRT, która kursuje praktycznie cały czas. Przejazd zajmuje ok. 1h i kosztuje 1-2S$. Pociągiem z łatwością dojedziemy do różnych części miasta, a plan linii metra na pewno ułatwi poruszanie się po mieście.
Za przejazd można płacić osobno, ale jeśli planujemy skorzystać z transportu miejskiego więcej razy, warto zaopatrzyć się w kartę lokalnej komunikacji miejskiej EZ-Link albo NETS FlashPay. Obydwie karty kosztują 12S$, z czego 7S$ jest na karcie do wykorzystania.
Warto też wiedzieć, że w tym roku wprowadzono możliwość płatności za przejazd MRT kartami Visa i Mastercard. Przykładacie kartę zbliżeniową do bramki, a system automatycznie ściąga pieniądze za bilet. Prawda, że wygodne?
Singapur w 2 dni – co warto zobaczyć?
Singapur jest przykładem miasta, które rośnie szybko (głównie dzięki nowo budowanym sztucznym wyspom), ale w sposób kontrolowany i zaplanowany. Obok drapaczy chmur i futurystycznych konstrukcji, jest miejsce na pamięć o kolonialnej przeszłości miasta, szacunek do spuścizny kulturowej różnych grup etnicznych, a także coś, bez czego człowiek by nie przeżył – naturę.
Założenia urbanistyczne miasta realizuje się tu w myśl idei „City in a Garden”. Pierwszy projekt Singapuru jako miasta-ogrodu powstał na początku lat 60. XX wieku. Ówczesne władze chciały, aby tkanka miejska urozmaicona była zielenią. Dzięki temu życie w mieście byłoby zdrowsze i przyjemniejsze dla jego mieszkańców. Współcześnie posunięto się o wiele dalej – założono, że ogrody i parki w Singapurze mają być największe, najnowocześniejsze i najbardziej imponujące na świecie.
Interesuje Was podróż do Singapuru? Pamiętajcie, że dolecicie tam bezpośrednio z Warszawy liniami lotniczymi LOT.
Ceny i terminy lotów do Singapuru znajdziecie TUTAJ >>
Jeśli nie macie w planach dogłębnego poznawania muzeów i galerii, to zwiedzanie Singapuru może być dość tanie i do zrealizowania w 2 dni. Oto najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć w 2 dni, a także krótkie, praktyczne informacje.
Spacer po Singapurze – Chinatown, Little India i inne dzielnice
Aby poznać bogatą wielokulturowość Miasta Lwa, warto zajrzeć do jego trzech najpopularniejszych dzielnic – chińskiej dzielnicy Chinatown, indyjskiej Little India i arabskiej Kampong Glem. Zostały one bardzo skrupulatnie odrestaurowane, a w niektórych miejscach dodano nowoczesne zadaszenia na specjalnych konstrukcjach. Sprawia to wrażenie, jakby schowane pod nimi zabytkowe budynki były jedynie domkami dla lalek. Bardzo mi się to podobało i nie mogłam oderwać oczu od kolorowych fasad!


świątynia Relikwii Zęba Buddy w Chinatown
Choć swoje Chinatown ma chyba każda metropolia na świecie, ja zawsze chętnie zaglądam w chińskie dzielnice, bo nic tak na mnie nie działa, jak czerwone lampiony i parujące pierożki dim sum! Podczas mojego pobytu w Singapurze zatrzymałam się w hostelu właśnie w Chinatown, największej ze wszystkich dzielnic. Bardzo często jadałam na zadaszonej Chinatown Food Street. Na Pagoda Street znajdziecie typowy chiński bazar. Tuż obok znajduje się przepiękna świątynia hinduistyczna Sri Mariamman Temple, a nieco dalej buddyjska świątynia Relikwii Zęba Buddy.
Zaledwie sześć minut jazdy i trzy stacje kolejki dzielą Chinatown od pachnącej curry i garam masalą indyjskiej dzielnicy Little India. Uwielbiam indyjskie jedzenie, świątynie, te kolory, sari, bóstwa i… indyjski pop, który często słychać na ulicach. Chyba z tego powodu właśnie Little India to moja ulubiona singapurska dzielnica.


żywe kolory w Little India
10 minut spacerem z Little India i jesteśmy w dzielnicy Kampong Glem. Niegdyś była to arabska dzielnica, lecz dziś zamieszkują ją przedstawiciele wszystkich mniejszości, a architektura jest typowo malajska. Warto zobaczyć tutaj uliczkę Busorah Street wyłączoną z ruchu samochodowego (rzadkość w Singapurze!). Wzdłuż niej ciągną się malownicze zabytkowe domy, w których urządzono sklepy i restauracje, a na końcu wznosi się meczet Majid Sultan. Jeśli wolicie coś bardziej współczesnego to idźcie na Haji Lane, uliczkę ozdobioną muralami, gdzie znajdziecie wiele świetnych kawiarni!


Kampong Glam
Ale jeśli tak jak ja, lubicie architekturę, to musicie wiedzieć, że malownicze, zabytkowe sklepy znajdziemy też w wielu innych miejscach w mieście. Przygotowałam dla Was małą ściągawkę, gdzie ich szukać:
- Chinatown – głównie Duxton Hill, Amoy Street, South Bridge Road i dookoła Chinatown Heritage Center, Keong Saik Road;
- Little India – cała dzielnica tuż przy stacji Little India MRT, głównie wzdłuż Serangoon Road;
- Kampong Glam – cała dzielnica dookoła meczetu Majid Sultan;
- Jalan Besar – dzielnica przylegająca do Little India, prawie po drodze do Kampong Glam, malajska zabudowa ciągnie się tu głównie wzdłuż ulicy Syed Alwi Road;
- Clarke Quay i Boat Quay – nabrzeża rzeki Singapur są ciasno zabudowane tradycyjnymi domami przekształconymi głównie na bary i restauracje, a nad nimi piętrzą się nowoczesne wieżowce biznesowego centrum miasta; polecam szczególnie wieczorem;
- Orchard Road – jest to główna ulica zakupowa, ale można tu też znaleźć ładną zabudowę, np. w Cuppage Tarrace, gdzie urządzono food court czy Emerald Hill Road;
- Katong – malajska dzielnica leżąca we wschodniej części Singapuru, niedaleko najpiękniejszych plaż w kraju; znajdują się tutaj domy grupy etnicznej Parankan – potomków Chińczyków w Malezji, którzy żenili się z miejscowymi kobietami; zabytkową zabudowę znajdziemy na Koon Seng Road, Tembeling Road czy Joo Chiat Road;
- Geylang – dzielnica czerwonych latarni położona przy Katong; przez swój charakter raczej nie jest zbyt często odwiedzana przez turystów, ale i tutaj znajdziecie zabytkowe domy – spokojnie, to ciągle Singapur, czyli JEST bezpiecznie.
Kolonialna zabudowa i Merlion, symbol Singapuru
Pomiędzy Chinatown a Little India rozciąga się centrum Singapuru z zabudową z czasów kolonii brytyjskiej. Zobaczymy tu Raffle’s Hotel, katedrę św. Andrzeja, gmach parlamentu, Victoria Theater oraz Chijmes – kiedyś klasztor katolicki, obecnie gmach przerobiono na centrum rozrywkowo-usługowe.
Znajdują się tutaj też inne, płatne atrakcje, np. Galeria Narodowa, Muzeum Narodowe i Muzeum Sztuki. W National Gallery Singapore zobaczymy kolekcję sztuki z Singapuru i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, natomiast Singapore Art Museum (SAM) poświęcone jest sztuce współczesnej regionu. Niestety, obecnie SAM jest zamknięte z powodu renowacji gmachu, ale organizuje inne wystawy w partnerskich placówkach. Zbiory National Museum of Singapore związane są przede wszystkim z historią Singapuru.
Galeria Narodowa – National Gallery Singapore
godziny otwarcia: sob.-czw. 10.00-19.00, pt. 10.00-21.00
wstęp: 20S$ (w niektóre dni wstęp jest darmowy – można to sprawdzić na stronie www)
Muzeum Narodowe – National Museum of Singapore
godziny otwarcia: codzienne, 10.00-19.00
wstęp: 15S$
Muzeum Sztuki – Singapore Art Museum
godziny otwarcia: sob.-czw.: 10.00-19.00, pt. 10.00-21.00
wstęp: 10S$
Tuż nad rzeką Singapur na wieżowce Marina Bay spogląda Merlion, stwór o ciele ryby i głowie lwa. Jest to symbol Singapuru, przy którym każdy chętnie zrobi sobie zdjęcie, ale nie jest to mitologiczny stwór. Jest to wizja autora, który chciał połączyć rybackie początki kraju z cechami lwa, a zarazem Singapurczyków – pracowitością, pragmatyzmem i odwagą. Rzeźba powstała w 1964 r. na zlecenie singapurskiej organizacji turystycznej.


Merlion
Marina Bay i Gardens by the Bay
Odkrywanie dzielnic Singapuru może spokojnie zająć cały dzień, ale na koniec warto zostawić sobie perełkę – zatokę Marina Bay.
Na wydartej morzu ziemi stworzono centrum biznesowo-rozrywkowo-usługowe, które słynie przede wszystkim z wyścigów Formuły 1 i ogrodów Gardens by the Bay. Wokół niego biegnie bulwar długi na 3,5 km, którym możemy spacerować do woli.
Ogrody Gardens by the Bay to prawdziwa perełka Singapuru. Ten futurystyczny park rozciąga się na 101 hektarach, a jego największą atrakcję stanowią SuperTrees. Są to konstrukcje mierzące od 25 do 50m wysokości, zaprojektowane na wygląd drzew, które stanowią podstawę pionowego ogrodu. SuperTrees pobierają i magazynują energię słoneczną, a w przyszłości będą domem dla ponad 160 000 roślin.


SuperTrees w Gardens by the Bay
Wejście do głównej części Gardens By The Bay, czyli Outdoor Gardens (Ogrodów Zewnętrznych) jest bezpłatne. W skład kompleksu wchodzą: Supertree Grove, Sun Pavillion, Heritage Gardens, World of Plants, a także jeziora Dragonfly Lake i Kingfisher Lake. Jeśli możecie, przyjdźcie tu wieczorem, kiedy na tych kosmicznych drzewach realizowany jest spektakl światło-dźwięk Garden Rhapsody. Gwarantuję, oglądając to przedstawienie, będziecie czuć się, jakbyście przenieśli się w czasie do zielonej, świetlanej przyszłości.
Inne atrakcje w Gardens by the Bay są płatne, np. przejście 125-metrową kładką OCBC Skyway zawieszoną wśród koron futurystycznych ogrodów kosztuje 8S$, a wizyta w szklarniach Flower Dome i Cloud Forest z wodospadem tryskającym ze sztucznej 30-metrowej skały to 28S$ (nie ma odrębnych biletów na te obiekty). Na szczęście darmowe atrakcje Gardens by the Bay są wystarczającą rozrywką na kilka godzin.
Gardens by the Bay
godziny otwarcia Outdoor Gardens: od 5.00 nad ranem do 02.00 w nocy
spektakl Garden Rhapsody: codziennie o 19.45 i 20.45
godziny otwarcia pozostałych atrakcji: zwykle od 09.00 do 21.00, choć sezonowe atrakcje mogą być czynne w innych godzinach
ceny wstępów: Outdoor Gardens – darmowe, OCBC Skyway – 8S$; Flower Dome i Cloud Forest – 28S$; więcej atrakcji można sprawdzić na stronie www – niektóre trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem
Sentosa Island
Zapewniam, rozrywki, które oferuje wyspa Sentosa położona w zachodniej części Singapuru, zajmą Was na cały dzień.
Jeśli macie ochotę powylegiwać się nad morzem to na Sentosie znajdują się trzy naturalne plaże: Siloso, Palawan i Tanjong. Na wyspie organizowane jest też kolejne w Singapurze show typu światło-dźwięk – Crane Dance – tym razem z udziałem ogromnych mechanicznych żurawi, które wykonują miłosny taniec. Za darmo można też odwiedzić Fort Siloso (w jęz. malajskim „skała”), który służył w przeszłości do obrony Singapuru, a dziś został przerobiony na nowoczesne muzeum militarne. Warto tu zajrzeć, nawet jeśli militaria to nie Wasza bajka, ponieważ do fortu prowadzi zawieszona wśród koron drzew kładka Fort Siloso Skywalk. Kładka znajduje się na wysokości 11 piętra i mierzy 181 metrów długości. Widoki stąd są niesamowite!


plaże na Sentosie
Crane Dance
godzina: codziennie o 20.00
czas trwania: 10 minut
Fort Siloso Skywalk
godziny otwarcia: codziennie, 09.00-19.00
Poza tym wyspa, która kiedyś była bazą wojskową, została przerobiona na ogromny lunapark. Znajdują się tutaj park rozrywki Universal Studios, muzeum figur woskowych Madame Tussauds, park wodny Adventure Cove, park motyli, S.E.A. Aquarium, a także wiele innych atrakcji, które zapewnią rozrywkę na długie godziny. Na Sentosie można też spróbować bardziej ekstremalnych rozrywek jak np. skoków na bungee.
Universal Studios
godziny otwarcia: niedz.-czw. 10.00-20.00, pt. i sob. 10.00-22.00
wstęp: 79S$ za cały dzień
Madame Tussauds
godziny otwarcia: codziennie 10.00-20.00 (ostatnie wejście o 19.00)
wstęp: 32S$
Adventure Cove
godziny otwarcia: codziennie, 10.00-18.00
wstęp: 38S$ za cały dzień
S.E.A. Aquarium
godziny otwarcia: codziennie, 10.00-19.00
wstęp: 40S$
Ogrody Botaniczne Singapuru
Jednak o wiele bardziej od Sentosy podobały mi się Ogrody Botaniczne. Jeśli szukacie ucieczki od zgiełku miasta do natury, to zdecydowanie powinniście odwiedzić Singapore Botanic Gardens. Założony 160 lat temu jest dziś jednym z najznakomitszych brytyjskich tropikalnych ogrodów kolonialnych. W 2015 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako pierwszy i jak dotąd jedyny obiekt w Singapurze, a także jedyny ogród tropikalny na liście.
Na Ogrody warto przeznaczyć nawet cały dzień. Na 82 hektarach utworzono sieć ścieżek, stawy, rabaty kwiatowe i ogrody poświęcone konkretnym gatunkom. Zostawiono też 6 hektarów lasu równikowego. W ogrodach znajdziemy też polski akcent. Na muszli koncertowej nieopodal stawu Symphony Lake organizowane są koncerty chopinowskie. W 2008 roku nad stawem stanął pomnik Fryderyka Chopina autorstwa Karola Badyny.
Szczególną atrakcją Singapore Botanic Garden jest Narodowy Ogród Orchidei. Zgromadzono tutaj 1000 storczyków i 2000 hybryd wyhodowanych w ramach programu hodowli i krzyżowania orchidei. Nie wiem jak Wy, ale ja orchidee uwielbiam za ich dzikie kolory i kształty, a te zebrane w Singapurze uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie!
Ogrody Botaniczne – Singapore Botanic Gardens
godziny otwarcia: codziennie od 5.00 rano do 24.00; Ogród Orchidei 8.30-19.00 (ostatnie wejście o 18.00)
wstęp: darmowy; Ogród Orchidei – 5S$


Ogród Orchidei w Singapore Botanic Garden
Singapur JEST fascynujący. Ma w sobie coś magnetycznego i intrygującego. Warto go zobaczyć, chociaż w czasie kilkugodzinnej przesiadki. A jeśli możecie, zostańcie tu 2 dni. Ja sama, chociaż spędziłam tam tydzień, mam wrażenie, że i tak za mało widziałam. Chętnie bym wróciła. I znowu. I znowu. Bo zapowiada się, że Singapur w przyszłości zaskoczy nas jeszcze niejedną największą, najciekawszą, najbardziej intrygującą konstrukcją.
Singapur to doskonałe miejsce na rozpoczęcie orientalnej przygody. Dotrzemy do niego dzięki bezpośredniemu połączeniu LOT-u z Warszawy. Po około 12-godzinnej podróży lądujemy na lotnisku Changi, które umożliwia dogodną przesiadkę do kolejnych azjatyckich destynacji – np. Denpasar w Indonezji, Kuala Lumpur w Malezji, czy Auckland w Nowej Zelandii.
Ceny i terminy lotów sprawdzicie klikając TUTAJ.
Wpis powstał we współpracy z PLL LOT.
Singapur kojarzył mi się do tej pory tylko z ogrodami, ale nie wiedziałam, że ma takie nieziemskie lotnisko :O Jestem w szoku, że ktoś zrobił tam wodospad i jeszcze zasadził las! Jak zwykle bardzo ciekawy wpis, jeśli tylko będę mieć okazję, na pewno odwiedzę to miasto.
Gorąco polecam!!! 🙂
Chciałabym kiedyś odwiedzić to miejsce. Moja znajoma mieszka w Singapurze i wiele dobrego słyszałam o tym miejscu.
Może kiedys się tam wybiorę, ale konkretnie aby zobaczyć sam Singapur, szczególnie, ze nasz lot uruchomił specjalne loty specjalnie do tego miejsca. Orientowałam sie w cenach i nie jest tak drogo, bywają promocje w których ceny lotów spadają do 2000 zł na osobę w dwie strony….
Gorąco polecam, bo Singapur jest fascynujący! 🙂
Bardzo fajny tekst! 🙂 Podoba mi się jego przejrzystość. Orientujesz się czy kolejka z lotniska kursuje też w nocy? Wiesz w jakiej cenie są przechowalnie bagażu i gdzie są zlokalizowane?
Hej! Sprawdzisz te informacje na stronie lotniska, jest bardzo aktualna. 🙂
Wracam w tym roku do Singapuru ze względu na Jewel Changi Airport oraz na Sentosę, której za ostatnim razem nie zdążyłem odwiedzić. 🙂