Współpraca

Plecak i walizka to blog skupiający się na podróżowaniu z perspektywy kobiet, podróżach niskobudżetowych i aktywnych. Misją bloga jest zachęcanie Czytelników nie tylko do podróżowania, ale przede wszystkim do korzystania z życia i podróżowania w sposób aktywny.

Maile i komentarze otrzymywane od Czytelników pokazują, że blog Plecak i walizka odpowiada na pytania dotyczące opisywanych krajów, a jego autorka potrafi zainspirować do ruszenia się z fotela.

Blog Plecak i walizka został założony w 2010 roku, a jego angielski odpowiednik Hanna travels w 2013.

Dlaczego ja?

Sama siebie uważam bardziej za promotora turystyki i produktów turystycznych niż blogera. Posiadam wykształcenie turystyczne, a z branżą jestem związana od 2010 roku.

Od lat uczestniczę w branżowych eventach w Polsce, Europie i na świecie, przykładowo: TT Warsaw, ITB Berlin, Travel Massive, TBEX (Travel Bloggers Exchange).

Moje doświadczenie w turystyce zdobyłam dzięki pracy w jednym z największych biur podróży w Polsce, pilotowaniu wycieczek w kraju i za granicą, a także prowadzeniu własnej firmy oferującej usługi turystyczne. Wiem czego szukają Czytelnicy polskich blogów podróżniczych i w jaki sposób przedstawić im dany produkt.

Jednocześnie marketingu w blogosferze uczę się od najbardziej doświadczonych blogerów ze świata, których działania często wyprzedzają trendy panujące w Polsce.

Jestem profesjonalistką. Blogowanie i podróżowanie to dla mnie nie tylko hobby, ale przede wszystkim praca z pasją. W każde swoje działanie angażuję się w stu procentach, jestem kreatywna i autentyczna. Na swoim blogu zarekomenduję tylko produkt, usługę lub miejsce, które sama sprawdziłam. Dodatkowo jestem freelancerem, więc nie mam ograniczeń czasowych.

We współpracy z firmami najważniejsza jest dla mnie zasada 3xWIN:
– wygrywa firma, ponieważ jej produkt zostaje fajnie zareklamowany na blogu;
– wygrywają czytelnicy, ponieważ dowiadują się o produkcie turystycznym;
– wygrywam ja, ponieważ łączę pracę z pasją.

Jeśli więc szukasz kreatywnego blogera i pomysłów na kampanię, zachęcam, żebyś zapoznał się z tą stroną do końca i zapraszam do kontaktu: hanna@plecakiwalizka.com

Statystyki bloga

Dane aktualne na dzień 10 grudnia 2017.

Kto czyta blog Plecak i walizka?

W Polsce mieszka 77% Czytelników bloga Plecak i walizka.

płeć:
kobiety – 80%
mężczyźni – 20%

wiek:
18-25 lat – 14%
25-35 lat – 53%
35-45 lat – 25%

Statystyki bloga

Miesięczna liczba unikalnych użytkowników: 25 100+
Miesięczna liczba odsłon: 45 700+
Powracający użytkownicy: 25%
Subskrybenci newslettera: 1780 osób

Social Media

Facebook fanpage: 5135 fanów
Instagram: 1107 followersów

Forma współpracy

Jeśli masz produkt lub usługę, które mogłyby zainteresować moich Czytelników i pasowałyby do charakteru bloga, zapraszam do współpracy.

Co mogę zareklamować u siebie na blogu? Sprzęt turystyczny, ubrania, sprzęt elektroniczny, noclegi i infrastrukturę gastronomiczną, region lub miasto, usługi oferowane przez firmy outdoorowe lub inne produkty turystyczne. Lub, jeśli Twój produkt to coś innego, a tego nie wymieniłam – napisz do mnie, bo jestem otwarta na różne propozycje.

Możemy współpracować na wiele sposobów: jednorazowo, krótko- i długoterminowo. Oferuję recenzje i testy produktów i usług, konkursy z nagrodami dla Czytelników, artykuły na blogu, posty promocyjne na kanałach społecznościowych. Jestem elastyczna jeśli chodzi o formy współpracy, a moje ceny podlegają negocjacjom.

Ponadto piszę również artykuły podróżnicze dla magazynów (nie tylko podróżniczych), portali internetowych, a także inne teksty na zlecenie.

Patronat, ambasador marki?

Obecnie wyruszam w długą podróż, którą będę intensywnie promować w internecie. Jeśli chcesz, abym w drodze reklamowała Twój produkt lub była ambasadorem Twojej marki – odezwij się!

Dotychczasowe współprace

Dotychczas w moim portfolio pojawiło się kilkanaście prywatnych firm turystycznych i organizacji regionalnych, z którymi współpracowałam. Wśród nich mogę wymienić:
Amsterdam Marketing – organizację turystyczną Amsterdamu
– muzeum Prinsenhof w Delft
– hostele w Izraelu: Green Backpackers Hostel, Golan Heights Hostel, Juha’s Guesthouse
– Wombat’s Hostel w Berlinie
– firmy turystyczne: Tourist Israel (jeden z największych touroperatorów w Izraelu), 4×4 Desert, Alpaca Farm, Hadasaar Natural Living, Ira the Starman w Izraelu czy dom serowarski Raypenear w Amsterdamie.

Przykładowe wpisy, które powstały dzięki współpracom i cieszą się niesłabnącym powodzeniem:
Karta turystyczna I amsterdam City Card
Izrael: informacje praktyczne
Pustynia Negew – największa przygoda w Izraelu

Kontakt

Zainteresowany współpracą? Pisz na hanna@plecakiwalizka.com 

I bez żadnej „Pani” proszę. Hania jestem, po prostu 😉