Kobieta w samotnej podróży: zasady, których powinnaś przestrzegać w każdym kraju

Drogie Panie, pewnie już nie raz słyszałyście, że planowanie samotnej podróży to jakieś szaleństwo. Za daleko, niebezpiecznie, nie warto, nie opłaca się. Chciałyście kiedyś rzucić to wszystko i gdzieś wyjechać, do Dubaju, do RPA, albo przynajmniej w Bieszczady i ktoś zawsze mówił, że nie powinniście? Na pewno ten scenariusz nie jest Wam obcy! Dziś wspólnie odczarujemy ten mit i pokażę Wam, że nie taki diabeł straszny… Wystarczy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym zawsze będziecie zadowolone i bezpieczne.

źródło: pixabay.com

Jeśli któraś z nas może cieszyć się luksusem samotnego podróżowania, to wydaje się, że nic już więcej nie jest jej potrzebne. Wbrew pozorom nie da się ot tak: spakować walizki i wyjechać na drugi koniec świata. Każda samotna podróż musi się rozpocząć od solidnego planowania. Wiem, że to może wydawać się nudne (przecież każdy o tym doskonale wie), jednak chciałabym to jeszcze raz podkreślić. Tylko dokładne zaplanowanie podróży sprawi, że wszystko odbędzie się bezpiecznie i bezproblemowo. Zanim gdziekolwiek wyjedziesz, zadbaj o odpowiednią ilość lokalnej waluty, bilety, hotel czy niezbędne szczepienia. Nie zapomnij też zaplanować trasy, aby wiedzieć na co, i kiedy możesz sobie pozwolić.

Dla mnie samotna podróż jest jak gra w pokera. Możesz lubić grać i możesz być w tym dobry, jednak aby być prawdziwym mistrzem, potrzebne jest jeszcze coś. Musisz obrać odpowiednią strategię i przestrzegać wytyczonych wcześniej zasad. Jeśli podejmiesz właściwe decyzje, nie będziesz się niczego obawiać. Zaplanuj wszystko i realizuj swój plan krok po kroku, a podróżowanie w samotności zapewni ci maksimum satysfakcji.

Jeśli miałabym wskazać jedną najważniejszą radę, jaką chciałabym przekazać kobietom, które planują podróż, byłaby to rezygnacja z nocnych przygód. Zgodzę się z każdym, że wiele miejsc wygląda znacznie ładniej wieczorem, oraz że w nocy na lokalnych imprezach można się całkiem fajnie bawić. Nie zawsze jednak jest to bezpieczne. Zrezygnujcie z ciemnych uliczek, samotnego zwiedzania miasta nocą czy z podróży nocnymi autobusami! To naprawdę w wielu miejscach na świecie nie jest bezpieczne, a samotna europejka na końcu świata wzbudza mnóstwo emocji.

Kolejną kwestią, jaką chciałabym poruszyć, jest ubranie. Każda z nas ma swój styl i każda może wyglądać inaczej. W naszym cudownym kraju możemy sobie na to pozwolić, więc cieszmy się z tego i korzystajmy. W wielu krajach świata podejście do stroju i w ogóle do wyglądu kobiety jest całkiem inne. Jeśli więc nie chcesz wzbudzać emocji i kontrowersji, nie ubieraj się wyzywająco lub dziwnie. Ubierz się dość skromnie, zwiąż włosy i nie szykuj pełnego makijażu. W podróży im mniej i prościej, tym lepiej!

Podczas samotnej podróży doskonale sprawdzi się długa spódnica (jest skromna i dodatkowo będziesz mogła wszędzie załatwić swoje potrzeby), bluzka i płaskie buty. Szpilki i krótkie sukienki zostaw na Sylwestra. Zaufaj mi! Nic więcej nie będzie ci do szczęścia potrzebne.

Czasami mam wrażenie, że moje rady dla samotnych podróżniczek są zbyt banalne, aby o nich pisać. Z drugiej strony jednak wiem, że mimo dużej świadomości często zdarzają się niebezpieczne, a nawet tragiczne sytuacje, których MUSIMY unikać. Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i jednocześnie bezpiecznie wrócić do domu: uważaj na lokalnych mieszkańców. Miły sprzedawca na straganie, przewodnik oferujący wycieczkę a może przystojny facet na plaży? Uważaj na nowe znajomości i nie pozwól, aby coś wymknęło się spod kontroli. Bardzo często dochodzi do aktów przemocy, oszustw czy wymuszeń. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo wcześniej i czuj się swobodnie w drodze.

Oczywiście zasady, zakazy i odpowiedni plan są bardzo ważne, ale nie można zapominać o jeszcze jednym. Intuicja. To właśnie nią warto się kierować podejmując decycje. Jak same wiecie, w podróży wszystko wygląda inaczej. Drobne rzeczy wydają się bardzo ważne, a za coś, co nie ma żadnej wartości, jesteśmy w stanie zapłacić jedną trzecią pensji. W takich sytuacjach intuicja jest niezbędnym narzędziem, które na pewno Cię nie zawiedzie! Samotna podróż to nie tylko przyjemność, lecz także odpowiedzialność. Połącz marzenia i oczekiwania z właściwą strategią i intuicją, aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety samotnego podróżowania.

3 odpowiedzi

  1. Od zawsze marzyłam żeby zwiedzać różne kraje. Może nie poprzez tak długą podróż, ale po prostu choćby krótkie wyjazdy. Niestety na razie nie udaje mi się tych marzeń realizować. Mam 25 lat, a jeszcze nigdy nie byłam za granicą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w końcu uda mi się gdzieś pojechać. Oczywiście myślę o jakimś kraju europejskim. Nie mam niestety za bardzo z kim jechać, a nie jestem na tyle odważna żeby pojechać samotnie. Moja chorobliwa nieśmiałość wiele utrudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *